Jak se stát rentiérem v relativně nízkém věku?

Kdo by nechtěl být rentiérem v mladém věku, poradíme vám jak na to, i když zrovna nevyhrajete jackpot v loterii.

1.       Přemýšlejte o penězích jako o investici
Celý základ šetření je přemýšlet o penězích jako o něčem k investování, spíše než k utrácení. Proto začněte uvažovat úplně jinak. Takže pokud máte více peněz, nepřemýšlejte tak, co byste si za ně mohli všechno koupit, ale spíše přemýšlejte, do čeho je dát, aby začaly opět vydělávat. A zatímco většina lidí by v případě peněz navíc šla utrácet, vy je raději obratem investujte do poslední koruny.

karta

2.       Jak nejvíce navýšit svůj příjem
Aby se člověk mohl stát finančně nezávislým, je třeba vytvořit si pořádný finanční polštář, jde to o hodně lépe, když slušně vyděláváte. Může se vám tedy klidně stát, že po třicítce už nebudete muset ani „hrábnout“ a budou vám vydělávat pouze finanční investice.
Pokud však nemáte tak vysoké startovací příjmy, vůbec nezoufejte. Lidé, kteří nechtějí jít na vysokou nebo jsou vyučení, vždy můžete najít další práci bokem. Pokud do toho dáte vše, časem se vám podaří zvyšovat si hezky příjem. A pokud budete šetřit spíše než žít rozhazovačným životem, časem se bude váš majetek hezky kupit.

3.       Co ušetříte, obratem investujte
Pokud se vám daří zvyšovat si příjem, bude třeba, aby peníze začaly co nejdříve pracovat samy. Z dlouhodobého hlediska bude proto dobré podívat se po investicích a čím dříve s tím začnete, tím lépe. Naučit se efektivně investovat je totiž asi tou nejcennější dovedností, jakou se můžete naučit. Pokud plánujete žít jako rentiér po desítky let, je třeba vytvořit si odpovídající portfolio, které to zajistí. Akciový trh je jedním z největších tvůrců bohatství, jaké lidstvo vymyslelo.

peníze

4.       Dejte autu sbohem
Někomu to může znít skoro až k neuvěření, ale pokud to půjde, zbavte se auta a využívejte veřejnou dopravu nebo choďte pěšky. Ušetříte stres z ježdění v přeplněných městech, uděláte něco pro svoje zdraví a navíc ušetříte nezanedbatelné prostředky v řádech tisíců korun měsíčně.

Jak se stát rentiérem v relativně nízkém věku?
Ohodnoťte příspěvek