Výrobky

Jak se hezky a originálně obléknout

Moje maminka si pro sebe i pro nás velice často šila. Populární byl časopis Burda, ale i další, kde byly vložené střihy, které si člověk pouze přizpůsobil na svoji velikost. Šití se jednak učilo ve škole a pak byla babička profesionální švadlena, takže to bylo v rodině. Já už si na sebe ušila jen jedno tričko a to už je hodně let. Šicí stroj sice vlastním, ale věnuji se pouze tvorbě dekorací do domácnosti. To mi nepřijde tak složité. Taky jsem si říkala, že pokud člověk vezme čas, do šití a příprav vložený + cenu látky, tak se mu to nemůže nikdy vyplatit. Nehledě na to, že výsledek je nejistý. V obchodě seženu přece za pár stovek to, co potřebuji. Ale už jsem změnila názor. Také často chodím po obchodech a ne a ne si vybrat. Nic se mi buď vzhledově nelíbí, nebo líbí, ale zase mi nesedne kvalita zpracování nebo materiálu.
duhová sukně.jpg
Objevila jsem pro sebe ale alternativní řešení. Mám kamarádku, která šití miluje a začala si jím přivydělávat při práci. Nejdříve jen pro pár kamarádek a jen mikiny. Pak se přidaly sukně, šaty, kabelky a kosmetické taštičky, hnízda pro miminka a oblečky pro děti a už to jelo. Momentálně má stop stav, nestíhá. Díky Facebooku její popularita ohromně narostla a hlásí se k ní už zcela neznámé dámy, které si ji díky fotografiím a doporučením vyhledaly. A takových domácích nevyučených krejčových najdete spoustu, určitě i ve vašem okolí. Co si od nich obléknete, to bude originál a těžko v tom potkáte někoho jiného.
kočka v šatech.jpg
Ideální je, zajít osobně na přeměření a vybrat si i vzor látky, ale objednávat můžete i přes internet a přeměří vás partner doma, podle instrukcí krejčové. Případně pošlete fotku svojí postavy, aby si mohla udělat lepší představu.
Právě pro tyto krejčové, ale i pro jiné hobby tvořitelky, existuje několik velice dobře zásobených internetových obchodů s látkami, kde si může každý vybrat barvu, druh a vzor, který se mu líbí a pro dané oblečení se hodí.