Výrobky

Kdy jsou zděné domy na klíč vhodné

Mnoho lidí, žijících v panelácích, touží po rodinném domku. A není divu, výhody jsou zde značné. Bohužel, při dnešních cenách není pro většinu z nás reálné si nějaký koupit, tedy pokud se nechceme zadlužit i na více než deset let. Je tedy pochopitelné, že se volí i jiná řešení. Jedním z nich je přestavit chatu či chalupu, kterou vlastníme, právě na rodinný dům. Tato možnost je podstatně levnější, i když i tak je potřeba počítat s poměrně velkou částkou a také s tím, že stavba samotná bude trvat delší dobu.

dům podle vlastního návrhu

Pokud se rozhodneme pro toto řešení, můžeme si jej postavit sami, nebo vše svěřit stavební firmě. Tady můžeme ušetřit, neboť mnohé z nich nabízí mimo jiné i zděné domy na klíč Enerdomy. Jedná se o stavby dělané přesně podle stejné šablony, to znamená, že si vyberete takový dům, který se vám líbí, a oni vám jej postaví.

Vzhledem k tomu, že jde většinu částí vyrábět sériově, je vše levnější. Navíc je vytvořen tak, aby byl skutečně pohodlný a dobře se v něm bydlelo. Zdálo by se tedy, že to je ideální řešení prakticky pro všechny. Jenže tomu tak není. Existují i případy, kdy je lepší si nechat navrhnout vlastní, specifický dům.

domy na klíč

Jedním z důvodů může být atypický tvar pozemku. V případě, že jej máme dlouhý a úzký, je pravděpodobné, že se nám na něj standardní dům zkrátka nevejde. Dále může nastat situace, kdy máme speciální požadavky, například na počet místností, případně na bezbariérový přístup. Tady musíme uvážit, kolik lidí v onom domě bude bydlet, a zda nemá některý z nich specifické potřeby, kterým je potřeba stavbu přizpůsobit.

V neposlední řadě se nám pak také žádný z předem navrhnutých domů nemusí líbit. Můžeme mít vlastní představu, jak má náš domov vypadat. I zde se vyplatí nechat si jej navrhnout. Přeci jen v něm budeme bydlet v ideálním případě mnoho let. Měli bychom se tam tedy cítit co nejlépe.