Výrobky

Bezinková limonáda doma i na cestách

Lidová moudrost praví, že to, co bývá kolem nás nejcennější, je ve skutečnosti nejdostupnější, nejlevnější, a mnohdy i zdarma. Těch příkladů tohoto rčení bychom mohli vyjmenovat mnoho – slunce dodává energii zcela zdarma pro každého, pitná voda, nebýt průmyslového znečištění, je také dostupná všem, a z potravinových zdrojů jsou to např. červená řepa, hlávkové zelí a cibule, které patří k nejlevnějším a přitom nejvýživnějším druhům zeleniny. Do této kategorie bychom mohli zařadit i černý bez.

bezinkový keř

Bezinky jsou považovány za plevel a z okrasných zahrad mizí, aby byly nahrazovány jehličnany či skalničkami nebo šlechtěnými odrůdami letniček. Je to ale škoda, neboť se jedná o nedoceněný poklad, ale naštěstí jsou mezi námi i lidé moudří, kteří květy či plody černého bezu sbírají a vytváří z nich limonády a sirupy.

Bezinková limonáda z nasbíraných květů z horské a průmyslem nedotčené oblasti Bílých Karpat, se může stát součástí vašeho pitného režimu při mnoha příležitostech.

Při stěhování – stěhovací frmol svádí k tomu podcenit pitný režim, což pak může vést ke zbytečnému onemocnění. Myslete na to včas a limonády v BIO kvalitě z přírodních zdrojů spolu s minerálkou si nachystejte včas.

kvetoucí bezinky

Při sportu – ovocné a bylinkové limonády bez chemie mohou doplnit iontové nápoje a pramenitou vodu i při sportu. Ocení je děti i dospělí bez rozdílu věku.

Při pobytu v přírodě – při cestování, turistice, cyklistice a dalších outdoorových aktivitách byste měli mít při ruce nápoje v každém případě, zvláště tam, kde nemáte přímý přístup k pitné vodě.

Ve škole a v zaměstnání – velkou chybu dělají děti a jejich rodiče, které je nabádají k nákupu přeslazených, nezdravých limonád ze školních automatů. Zvláště nevhodné pro děti jsou kolové nápoje s kofeinem. Dejte raději přednost přírodním, přirozeným složkám, které tělu prospívají, a nepřekyselují.