Online

Buďte produktivní

Pokud chcete zvýšit svou efektivitu na internetu, musíte především poznat, na kterých stránkách nejčastěji ztrácíte čas. Pro většinu z nás jsou největším lákadlem sociální sítě, ale mnoho lidí se potuluje i po zpravodajských serverech nebo se probírá nabídkami internetových obchodů. Vždy je ale důležité uvědomit si jednu a tu samou věc: na tyto stránky nechodíme, protože by nás skutečně zajímal jejich obsah, ale proto, že se nám nechce dělat to, co bychom dělat měli. Dívat se na obrázky nebo si pustit video je prostě příjemnější než se pustit do čtení a odpovídání na emaily nebo do psaní toho nudného reportu.
blonďák u pc
Takže prvním krokem k úspěšnému zvládnutí své neřesti je nalezení dostatečné motivace k tomu, abychom udělali to, co dělat máme. Tou motivací může ale být například i návštěva té naší problémové stránky. Tedy místo toho, abyste si z nějaké stránky udělali nepřítele, udělejte z ní spojence, jímž se budete v pravidelných intervalech odměňovat. Například si zkuste říci: „Když teď budu hodinu pracovat, tak si pak mohu dopřát deset minut na Facebooku. Díky tomu pro vás žádná webová stránka nebude protivník, ale všechny budou kamarádi.
 pruhované triko
Další možností jsou pak aplikace, které vám na určitou dobu zablokují přístup na vámi zvolené stránky. Tím sice netrénujete svou vůli, ale pokud vám opravdu hoří za patami, tak je to asi nejefektivnější řešení. Dejte si ale pozor, abyste nezačali surfování na internetu nahrazovat něčím jiným. Měli byste také odložit telefon, a skutečně se soustředit na to, abyste dělali to, co dělat máte.
kolegové v kanceláři
A vždy byste si měli dělat alespoň malé přestávky, během kterých si váš mozek odpočine. Zkuste třeba jít na pět minut ven, pomazlit se s domácím mazlíčkem, uvařte si čaj nebo se protáhněte. Váš mozek si odpočine, a vy se svěží vrátíte k práci. Pouze svěží mozek totiž dokáže odolávat pokušením a nástrahám internetu.