Online

PRYČ S TÍM

Brouzdáte po internetu, navštěvujete portály, sociální sítě, díváte se na videa, sledujete zápasy, nakupujete on-line, prohlížíte si zboží, komunikujete, zkrátka děláte všechno možné a neustále vám přitom skáčou do obrazovky, skrz obrazovku, a dokonce i za obrazovku neustále tisíce reklam, mnohdy jsou to i ptákoviny, o které ani nemáte zájem. Jak s nimi ale zatočit? To je velmi jednoduché a stále se divíme, že spousta lidí o tom neví.
 žena s cedulí

Ale některé nejsou tak špatné

Ne, opravdu jsou, všechny. Možná některé reklamy si zaslouží zachytit vaše oko, například když se jedná o osiřelé děti z Afriky nebo staré lidi, co chtějí mít radost na Vánoce – to je všechno výjimka, která je fajn. Ale ten zbytek by si někdy zasloužit strhnout do všech pekel a hlavně lidi, kteří je tam dávají. O některých pochybuji, že mají duši.
 
Pokud používáte nějaký známější internetový prohlížeč – dobře pro vás. Pokud máte nějaký méně známý, no, zkusit to můžete taky. Každý prohlížeč má dnes již sekci addons, tedy rozšíření nebo aplikací do internetových prohlížečů, které vylepšují nebo usnadňují vaše fungování na síti. Takových rozšíření je vskutku spousta a pokud máte volného času a trochu chuti a talentu, můžete si také nějaký addon doma ukuchtit a nabídnout ho na internetu, třeba o něj bude zájem. Každopádně správně jste pochopili směřování tohoto článku a tedy to, že existují i taková rozšíření, které vám zablokují veškeré reklamy, ať už vyskakující ve videu nebo klidně na webových stránkách. Některé jsou dokonce tak propracované, že stačí jednoduché hrátky s drátky v nastavení a můžete si nastavit takovou míru blokování, která bude vyhovovat vám i danému rozšíření, protože ten taky musí z něčeho žít.
 rozhlas v obálce
Můžete povolit, zakázat nebo tolerovat různé reklamy, po otravné a nic neříkající, až po ty, které třeba vývojáři hodnotí jako „prospěšné“ nebo „neotravné“. I takové podle nich jsou.
 
Pokud ale chcete razantně udělat čistku, není lepšího času, než před Novým rokem – ať vkročíte do roku 2018 bez reklam a správnou nohou bez reklam.