Auto moto

Historická vozidla

V dřívějších dobách nebylo na silnici tolik aut. Auto představovalo něco velmi luxusního, co si mohl dovolit jen opravdu bohatý člověk. První auta, která se po našich silnicích proháněla, neměla střechu, obvykle měla jen dvoje dveře a dosahovala maximální rychlosti něco kolem padesáti kilometrů v hodině. To byla nevídaná změna. Takové auto jste zaparkovali a nemuseli jste ho krmit ani pod ním kydat hnůj, jako pod koňmi.

retro auto

Lidem výkony a vzhled prvních vozů nebyl dost dobrý, proto auta neustále vylepšovali až k dnešní podobě. Ale už to nejsou tak nádherná vozidla, dýchající minulostí a elegancí své doby.

Teď, v době, kdy se oteplilo je opravdovým zážitkem, když se Vám poštěstí potkat šťastného majitele sto i více let starého vozu, jak svého hýčkaného miláčka větrá na silnici. Je to opravdu nádherná podívaná a o to je hezčí, když takových vozů jede celá kolona na některé z pořádaných akcí veteránů, kdy obvykle parkují na náměstí či jiném vhodném místě, kde si je můžeme prohlédnout a následně odjíždí na spanilou jízdu. Majitelé těchto nádherných vozidel obvykle oblečou garderobu, která se nosila v době, kdy jejich plechový miláček byl na vrcholu své slávy a byl běžně používán k přemisťování.
f9 oldtimer

Chcete-li si takovou nádheru pořídit, počítejte s tím, že vstupní investice do tohoto skvostu Vás vyjde na statisíce a jeho renovace, případné opravy, aby zůstal pojízdným, Vás vyjdou taktéž na nemalou částku peněz. Ale nemusíte se bát, tato investice se v každém případě vyplatí a čím bude vůz starší, tím vyšší bude jeho cena i s ohledem na jeho pojízdnost. Tak co, máte pár set tisíc, se kterými nevíte, jak naložit? Ale chcete je dobře investovat tak, aby jejich hodnota pro Vaše potomky byla několikanásobná? Potom si pořiďte auto nebo motorku veterána. Tato investice se Vám mnohokrát vrátí.