Business

I o přístroje je nezbytné se starat

Klimatizace jsou prostředkem, jak mít doma neustále dobře. V létě vám zařídí příjemný chládek v zimně zase krásně teplo, jako kdybyste seděli u rozpáleného krbu. Vyměňují vzduch a jsou tak nedílnou součástí jak bytů a našich domovů, tak také kanceláří, administrativních budov a prostor a mnohých dalších místností. Pokud si takto libujete a máte podobné zařízení doma, pak jistě víte, že je také nezbytné o něj pečovat.

Jaké nezbytné povinnosti tedy z údržby vyplývají?

1. V prvé řadě je to pravidelný servis, který je důležitou a nedílnou součástí celkového systému a díky němu také klimatizace funguje po celou dobu
dokonale.
Je nezbytné nechat ji vyčistit alespoň dvakrát ročně, což doporučují odborníci. Dokonce se můžete setkat s tím, že pokud máte hmotnost chladící směsi více jak 3 kg, tak je to dokonce povinné a ukládá to daná legislativa.

a) Díky pravidelnému servisu se můžete setkat s dlouhou životností a také s dalším bezporuchovým provozem, který na to navazuje, proto jde o podstatnou součást těchto přístrojů.

2. Před topnou a chladící sezónou je to nejdůležitější. To jsou období, kdy se bude klimatizace „potit“ nejvíce, takže to raději nepodceňujte. Údržbu vám vždy může provést zkušený odborník, který je způsobilý k těmto úkonům. U některých firem se dokonce můžete spolehnout na garanci odbornosti a naprostou profesionalitu.

Čištění klimatizace Praha poskytuje kompletní servis i se zárukou. Zahrnuje údržbu a očistu obou výměníků tepla, jejich dezinfekci, kontrolu náplně chladící směsi včetně kontroly jejího případného úniku, dále jde o zkontrolování mechanických součástí a jejich připojení, prohlédnutí funkčnosti daných částí, kontrola elektrického připojení a také odtoku kondenzátoru. Havarijní službu a také tento pravidelný servis poskytujeme do 24 hodin a to celých 7 dní v týdnu.