Kryptoměnu Dogecoin lze efektivně těžit prostřednictvím ASIC dogecoin mineru

Že by se virtuální mince daly přirovnat ke zlaté horečce 21. století, není až tak daleko od pravdy. Zároveň málokdo předpovídal v roce 2009, kdy vznikla první kryptoměna Bitcoin, že by mohla mít nějakého konkurenta. V České republice se v té době slovo „kryptoměna“ příliš nevyslovovalo, někomu dokonce znělo jako nadávka. A těžba rovněž nebyla příliš lákavá, výpočetní technika tehdy nebyla zdaleka na takové úrovni, jako současné systémy.

čip

Kde se vzal tento podivný název

Jedním z příkladů, kam až může zajít davová euforie, je kryptoměna Dogecoin. Její samotný název ve vás může vyvolávat zvláštní pocit, že snad toto platidlo má cosi společného s nějakými psy. A máte pravdu. Vzniklo totiž jen jako pouhá recese v roce 2013, přičemž se jeho tvůrce inspiroval psím plemenem Shiba-Inu. Tehdy byla tato měna pouze dalším kamínkem mozaiky ve virtuálním světě, který se slibně rozvíjel, z původního nevinného žertu se však vyklubal poměrně silný subjekt. Nejsilnější vlna přišla současně s nárůstem zájmu o Bitcoin. Bylo to v lednu 2018 a tehdy se za jednu minci „psí kryptoměny“ vyplácelo již téměř 19 tisícin dolaru a jeho celkový tržní potenciál vzrostl na více než 2 miliardy dolarů.
Dogecoin lze tak trochu srovnávat s Litecoinem. K jeho získávání (těžbě) je zapotřebí speciálně sestavené techniky. Lze jej poměrně obtížně těžit i pomocí grafických karet (GPU), ovšem optimálním řešením jsou asic dogecoin minery.

bitcoin

Početná komunita Dogecoinu podporuje společenské aktivity

V současné době se tato měna nachází mezi třiceti nejlépe hodnocenými kryptoměnami a její komunita je poměrně výrazná. Jejími hlavními výhodami je neuvěřitelně rychlý pohyb transakcí a především minimální náklady na jejich průběh. Početná komunita se také hrdě hlásí k podpoře různých společenských akcí v oblasti kultury a sportu, jednou z nich byla dokonce olympiáda v ruském městě Sochi, kde byl touto cestou propagován jamajský čtyřbob. Měl lidem připomenout film „Kokosy na sněhu“, který se opíral o skutečný příběh z roku 1988 na olympiádě v Calgary.
Měně napomáhá také její logo psího plemene, které je bezesporu současným internetovým fenoménem – konceptem, označovaným jako „mem“. K nárůstu popularity také přispěl podle čínského výkladu lunárních horoskopů rok 2018 jako tzv. rok psa.