Hobby

Láska je jako květina

Roztomilé Váhy

Proč začínáme právě Vahami, ačkoliv nejsou uváděny jako první znamení zvěrokruhu, ale v numerologii jsou označovány číslem sedm? Protože rozhraní čísel šest a sedm tvoří přesně polovinu zvířetníku a Váhy jsou symbolem rovnováhy, tedy toho pomyslného středu. Darovat ženě zrozené ve znamení Vah živou rostlinu znamená dotknout se jejího citu v souvislosti s rozkoší, kterou květiny dokážou v lidské mysli vyvolat.
fialové květy
Právě Váhy si dobře uvědomují vnímání krásy prostřednictvím barev, vůně, tvarů, ale i živoucími něžnými doteky. Můžete sáhnout po jakémkoliv druhu, ať jsou to růže, hortensie, fialky, narcisy, pivoňky, ale i pestrobarevná směs lučního kvítí se zvonky a vlčími máky. Na paměti však mějte jediné – harmonie vynikne nejlépe ve více kusech, volte raději třináct kopretin, než pouhá tři růžová poupátka.
květy kopretin

Konzervativní Kozoroh

Konzervativní hodnoty, podložené mnohaletou praxí vyznávají právě Kozorožky a ve srovnání s Vodnářkami by vám možná jejich způsob uvažování připadal staromódní. Jsou to však nesmírně zásadové bytosti, a pokud najdou toho pravého partnera, jsou to snad ty nejvášnivější a nejvíce láskyplné krasavice. Podle toho také vybírejte květiny, máte-li to štěstí a jste ten pravý muž, jehož si po pečlivé a dlouhé úvaze zvolily za svůj protějšek, sáhněte po kytici růží, karafiátů, anebo po hvězdicovitých rostlinách – tedy listopadky, gerbery, slunečnice, chryzantémy a třeba i sedmikrásky. A pamatujte na jedno zásadní pravidlo – musí být darované z upřímné lásky.
vlčí máky a chrpy

Zvědaví Blíženci

Klíčové slovo pro toto znamení zvěrokruhu je „zvídavost“. Blíženci neustále zkoumají svět z více úhlů pohledu současně, to už jste možná zjistili, jestliže se k vám někdo takový přiblížil. Ženy Blíženci nejsou ani příliš konzervativní, ani radikální, nebývají vybíravé a potěšíte je čímkoliv. Ať už utrhnete kvítí na rozkvetlé louce, nebo to bude pugét rudých růží, budou si tento dar pamatovat do konce života.
Výbornou volbou je kytice kopretin a vlčích máků, z něčeho takového je každá žena tak trochu vyvedena z míry v pozitivním slova smyslu a co teprve žena Blíženec! A pokud máte rozvinutou myšlenkovou fantazii a nebojíte se experimentovat, obdarujte svou milou květinami přímo v keramické váze anebo živými květy v květináči, můžete mezi stonky vsunout nějaké vyznání ve formě veršů nebo kratičkého prozaického zamyšlení a klidně můžete s tímto darem vyrukovat při slavnostní večeři.