Ekonomika

Není třeba to hned vzdávat

Podnikatele, který by provozoval svůj podnik dlouhodobě nedosahující žádoucích zisků, si nelze vůbec představit. Podnikání slouží k tomu, aby se jím hlavně vydělávalo, a ten, kdo by toto nezvládal, by byl jenom sám proti sobě. Žil by o hladu a třeba se i propadal stále hlouběji a hlouběji, až by šel nakonec o žebrácké holi.

Jenže skutečnost, že někdo podniká, neznamená, že si tento vždycky i dost vydělá. Podnikání nebývá vždy výnosné, a to ať už se bavíme o jakékoliv firmě působící v jakémkoliv oboru.

japonské peníze

A co to znamená? Pochopitelně především to, že s tím musí každý podnikatel počítat a musí vědět, co si počne, pokud i na něho dolehnou podobné dočasně nezvladatelné problémy.

Když podnikatel nezvládne dosahovat žádoucích zisků, musí prostě vědět, kde sehnat peníze nějakým jiným způsobem. Musí vědět, jak si zajistit finance na překonání složité doby, jak to zařídit, aby měl i na své živobytí, i na investice vedoucí k žádoucí nápravě.

korejské peníze

A to znamená, že má mít dotyčný i představu, od koho by si případně scházející finanční prostředky půjčil. Ono se totiž nedá vůbec spoléhat na to, že se podnikatelská půjčka sežene snadno, navzdory tomu, že je tu zdánlivě spousta různých nabídek. Jakmile je totiž podnikatel v prekérní situaci, stane se mu většina podobných půjček nedostupná.

Ovšem beznadějné to přesto není. Protože hypotéky bez registru pomáhají i takovým podnikatelům, kteří jsou pro většinu poskytovatelů půjček nezajímaví. U těch nevadí ani poměrně nízké příjmy, ani nějaké ty nemilé záznamy v registrech dlužníků, tady nemusí vadit ani jiné problémy. Pokud žadatel může zaručit zástavou své nemovitosti řádné splácení a má i z čeho splácet.

Nebankovní hypotéky jsou prostě pro majitele nemovitosti z řad podnikatelů sázkou na jistotu. Tady se uspěje snadno a rychle. A s takovou pomocí se dá podnikání docela výhodně zachránit před úpadkem.