Bydlení

Okrasná a užitková zahrada u mobilního domu

Když se nastěhujete do komfortně vybavené mobilní, celoročně obyvatelné dřevostavby, záhy zjistíte, že ke spokojenému životu toho moc nepotřebujete. Uvnitř domu budete stejně trávit většinu času převážně v zimě a v teplých měsících roku tu budete hlavně přespávat a připravovat pokrmy, poněvadž vás to bude táhnout ven. Něco jiného je bydlet v městském sídlištním bytě, kde je pod vámi rušná autostráda, hluk a smog, a kde se vám ven zrovna nechce, a odkud je to k nejbližšímu parku dva kilometry, a jiné je to v domě, z jehož vchodu vyjdete se sklenicí pomerančového džusu na terasu, jste obklopeni jehličnany a voňavými květy azalek, s výhledem do zalesněné krajiny, a zároveň je tu božské ticho, čerstvý vzduch a žádný chaos.

kopretiny na zahradě

Ačkoli při nákupu levných mobilních domů Lavarohouse pečlivě sledujeme https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/446852-uplne-zatmeni-slunce-sledovaly-v-usa-miliony-lidi-muze-se-stat-nejfotografovanejsim-v-historii.html jejich technické parametry a vybavení, ze všeho nejdůležitější, a mnohdy i nejobtížnější, je opatřit vhodnou parcelu. Velkou výhodu mají lidé, co vsadí na vlastní rekreační chatu, resp. na vlastní rekreační pozemek, kde již chata dosluhuje, a je možnost ji nahradit mobilní, celoročně obyvatelnou dřevostavbou. Tyto objekty lze bezpečně vytápět dřevem v krbových kamnech s výměníkem a mnohé z nich jsou certifikované jako nízkoenergetické stavby, certifikované v energetické třídě B.

trávník na zahradě

Zahrada na vašem pozemku může mít charakter užitkové či okrasné plochy, může být koncipována jako obojí, kdy od sebe obě plochy jemně oddělíte např. terasou, můžete tu mít pergolu, altánek, zapuštěný bazén s terasou a můžete tu využít ohřevu vody fotovoltaikou či tepelným čerpadlem.

Mobilní domy jsou také skvělou příležitostí stát se nezávislými na dodavatelích energií, v podstatě tu vůbec nepotřebujete přípojku zemního plynu, vodu můžete čerpat z vlastní studny a se solárními kolektory a fotovoltaikou vás pak nemusí trápit ceny elektřiny v odběrové soustavě.