Výrobky

Pojďte si raději zahrát tenis

Popularita tenisu rostla v naší zemi již za socialismu, možná si dokážete vybavit jména, jako je Ivan Lendl, Jan Kodeš či Petr Korda. Tenisové kurty si lidé budovali i svépomocí na okrajích obcí či v rekreačních zařízeních a hráčská základna se postupně rozšiřovala i mezi mládeží a dětmi. Zahrát si tenis je nesmírně zábavné, vzrušující a zdraví prospěšné. Je to jeden ze sportů, které nejsou nebezpečné a riskantní, a kde se příliš nepotýkáme s těžkými zraněními. Obvykle jde jen o lehčí úrazy, rozhodně méně nebezpečné, než při ledním hokeji, kde dochází i k otřesům mozku.

tenisová raketa a míč

K výhodám tenisu patří i to, že si jej můžete zahrát na rekreační úrovni s vašimi přáteli, a to dokonce i na dovolené. Stačí mít základní výbavu a najít vhodné ubytovací zařízení, které vám pohyb na kurtu umožní, a s nímž si uvědomíte, že život nemusí být jen o mobilních telefonech, sociálních sítích a virtuálním světě. Pojďte si raději zahrát tenis a odložte konečně mobil:

hráčka na tenisovém kurtu

Na mobilech vzniká závislost – někteří lidé se dokonce léčí ze závislosti na mobilních telefonech a sociálních sítích, je to něco podobného, jako závislost na hazardních hrách. Problém je v tom, že tyto závislosti značně deformují osobnost, mění životní návyky a postoje a tito lidé pak nejsou schopni dosáhnout kvalitního partnerského vztahu a začlenit se do společnosti. Vyměňte raději mobil za tenisovou raketu.

Na tenisu má závislost zcela odlišnou podobu – zadíváte-li se doma na tenisovou raketu Head Sport Oáza, již na první pohled vás zláká obout si tenisky, navléknout tričko a šortky a vyrazit na kurt. Tenis je sport velmi chytlavý, a když mu propadnete, budou vás bavit i pouhé rekreační výměny míčů. Vyčistíte si na kurtu hlavu, setřesete ze sebe stres, a to velmi rychle, protože dynamika pohybu na kurtu vás donutí být velmi aktivními a zaměstnat svalstvo dolních končetin, což znatelně uvolní do krevního oběhu hormony štěstí – endorfiny. Tenis se klidně může stát vaší drogou, je to však jedna z mála závislostí, které mají pozitivní efekt, a jsou naopak přínosné.