Business

Ukončení působnosti firmy


Naše společnost můžou potkat špatné časy, ze kterých už bohužel nebude cesta ven. V takovém případě likvidací uděláme za vším tlustou čáru a začneme nanovo.

Ukončení působnosti firmy

Špatná finanční situace

Na trhu je neustálý koloběh, kdy jedna firma vzniká a další zase zaniká, což je naprosto přirozené. Klidně se nám může proto stát, že si založím společnost, která bude hezky šlapat, ale potom přijde nějaký problém, který nám naše plány překazí a začneme být finančně dlouhodobě v mínusu. Často se to děje u malých firem se stářím pár let, protože nemají pevné základy a klienty jako firmy z desítky lety působnost.

kreativnímyšlenka

Pro předcházení této situace je dobré ukládat z obratu jistou rezervu pro případ nouze a na svém podnikání neustále pracovat. Konkurence rozhodně nepočká, a proto se musíme snažit posouvat se neustále kupředu, abychom skutečně měli dostatek příjmů. Zároveň je dobré myslet na jistý rozvoj, protože pokud se nám daří a máme dost peněz, tak je na místě rozšíření. Ovšem někdy naopak i přes všechnu snahu jsou finální měsíční částky v mínusu a stále se nám nedaří dostat se z těchto čísel do plusu.

Likvidace snadno a rychle

Jakmile přijdou těžké chvíle, tak bychom měli bojovat za udržení firmy, aby se časem změnili mínusové výsledky na plusové. K tomu je zapotřebí snažit se co nejvíce snížit své náklady a zároveň snažit se získávat co nejvíce zakázek. Sice například odepřeme na určitou dobu zaměstnancům benefity, ale na druhou stranu to může být záchrana jejich pracovní pozice. Takže je nejlepší vše projít a celou činnost společnosti optimalizovat.

prázdné kapsy

Bohužel v některých případech se můžeme snažit sebe víc, ale na udržení firmy to stavit nebude. Následně nemá cenu brát si donekonečna půjčky či nějak společnost dotovat, a proto je nejlepším řešením vyhlásit zánik a finančně vše dorovnat, abychom neměli dluhy a zaměstnancům dali výplaty. Tento proces není jednoduchý časově ani psychicky, protože ztrácíme to, co jsme dlouhou dobu budovali. Likvidaci firem s.r.o. zajistí specializovaná společnost, což je pro nás mnohem jednodušší.