Děti

Výchova dětí a souboj generací

Za výchovu dětí zodpovídají jejich rodiče. To bych chtěla napsat na úvod. Ani prarodiče, ani tetičky, strýčkové, sousedi nebo paní z obchodu. Nikdo jiný nemá zodpovědnost za to, jak vychováte a jak se postaráte o vaše dítě. Takže první rada je, dělejte vše tak, abyste měli čisté svědomí a nemuseli si svoji péči vyčítat. A v čem nejčastěji spory vznikají?
ženská generace
Výchova / nevychová
V dnešní době je poměrně hodně moderní takzvaná nevýchova. Zkuste to říci před prarodiči dítěte a uvidíte jejich reakci, tohle slovo totiž mnohdy funguje jako zápalná bomba. Prarodičům často přijde, že své děti nevychováváme dostatečně a nejsme v tomto ohledu dostatečně zodpovědní. A rodičům dítěte často přijde, že jim prarodiče do výchovy zbytečně klají a v ještě horším případě jim děti převychovávají k obrazu svému, bez vědomí rodičů.
retro fotoalbum
Vývoj dítěte
Tomášek ještě nechodí? A nesedí? A už je bez plenek? Co na tom, že Tomášek ještě nemá ani rok. Všem okolo to přijde prostě pozdě a dítě je dle nich opožděné. Vždyť sousedovic Anička už tohle všechno zvládá! Srovnávání je další velký nešvar, který způsobuje konflikty. Nejen že jsou tímto rodiče zbytečně zvyklaní, často ale bez jejich přítomnosti ostatní zkouší různé finty, vodí dítě za ruce, posazují jej…
Obuv a oblečení
Barefoot? Co to jako je? Dítě prostě musí mít pevné botičky, s pevnou patou, zpevněným kotníkem a uzavřenou špičkou. Tak to vždycky bylo a vždycky to tak bude! Starší generace často nechtějí přijmout pro ně nové věci jako je právě třeba barefoot. Co se oblečení týče, často je problém v tom, že už se dětem zase tak moc nedávají dupačky a punčocháče ale různé tepláčky.
Péče o dítě
Péče o dítě je dalším častým tématem v domácnostech. Týká se především přebalování, natírání, používání kosmetiky, stříhání dětí a tak dále. Dělejte vše podle toho, jak to vyhovuje vám a nikomu jinému.