Ekonomika

Ekonomické vyhlídky do budoucna

Jak by bylo dobré znát budoucnost, abychom se na ni mohli již teď připravit. To by si přál snad každý z nás. Možná je to ale dobře, že neznáme budoucnost, protože bychom spíše spadnuli do nekončící smyčky – budoucnost je totiž nejistá, oproti včerejšku, který je jistý až až. Nová vláda vydala své programové prohlášení, předvedla ho Poslanecké sněmovně a ta jí vyslovila důvěru. Co nás všechno čeká a co nemine a proč bychom se raději měli vyprdnout na stát a šetřit si sami?
káva v ruce

Neurčitost je vždycky špatně

Několikrát to bylo vytýkáno, ale programové prohlášení vlády, která bude udávat ekonomický směr země, je značně neurčité. Některé pojmy jsou nevysvětlené, způsoby a postupy dostatečně nevysvětlené, a to všechno je to nejhorší co, se může stát, protože nevíme, kam půjdeme a co tam budeme dělat. Byť jsou tam nádherná hesla a krásné prospekty do budoucnosti, není tam ani jedno místo, kde by bylo přesně a jasně vysvětleno, jak se tam vlastně dostaneme. Jsou to jenom plané sliby a chyby, protože možná ani sama vláda neví, co přesně se bude dělat. A to je naprosto nejhorší možná varianta, protože to ukazuje, jak hluboko do temnoty míříme.
diagram růstu

Vykašlete se na stát, protože se vykašle on na vás

Zvedání platů, zvedání důchodů, ekonomika roste, čas radovánek. Tak to sice teď vypadá a každý si hoví, jak se konečně začalo přidávat a lidé bez ekonomického smýšlení jásají novému vůdci ve vládě, ale neuvědomují si, jak moc budeme všichni, tak hluboko ve dluhu, že se z toho možná ani nevyhrabeme. Proto radíme, vykašlete se na jistoty státu a spořte si sami, vlastní peníze, které budete v případě nouze využívat, protože od státu vám přijde kulové.
koláž podnikání
My si všichni chválíme, jak postupuje vláda bez důvěry a jak všichni makají, ale nastane čas, kdy si Andrej sbalí svých pár švestek, řekne, že to asi nevyšlo a jediné co po něm zbude, bude spousta prázdných míst a obrovský dluh – naprosto ideální na nějakou tu revoluci nebo snad i nějakou tu militarizaci společnosti – ještě nám schází najít společného nepřítele.