Výrobky

Jak se projeví, když máte málo testosteronu

Domníváte se, že máte málo testosteronu, anebo to teprve potřebujete zjistit? Jeho nedostatek se projevuje různými způsoby a každopádně, pokud k němu dojde, mělo by se to začít řešit co nejdříve. Je to totiž hormon, který má významný vliv na celou řadu tělesných funkcí.

Jak jsou na tom vaše svaly – muži jsou na rozdíl od žen více vybaveni svalovou hmotou. Čím více svaloviny muži mají, tím jsou také pohlednější a atraktivnější. Nemusíte být zrovna špičkový kulturista nebo vrcholový veslař či gymnasta, stačí, když budete mít atletickou postavu, tedy štíhlý pas, svalnaté paže a nohy, a nezakrnělé zádové a břišní svaly. Pokud máte pocit, že vám svalstva ubývá, přibíráte na tuku, a to i tehdy, pokud pravidelně cvičíte, může být problém v tom, že máte málo testosteronu.

zoufalý muž

A co vaše tělesná hmotnost – tělesná nadváha obecně zhoršuje tvorbu testosteronu a jeho nízká hladina pak zpětně ovlivňuje nadváhu, která může přejít až do obezity. Budete se pak točit v začarovaném kruhu, dokud jej něco nerozetne. Tehdy pak nemusí zabírat ani antidepresiva, ani zdravější jídelníček, ale budete potřebovat trochu více povzbudit přirozenou cestou, což dovedou rostliny, známé jako adaptogeny. Patří sem např. maca peruánská, Korejský ženšen nebo Eleuterokok.

vyčerpaný muž

Nechce se vám už ani masturbovat – nízká hladina testosteronu vás může dovést až do fáze, kdy vás nebude bavit ani partnerský sex, ani milenecký sex, a možná ani masturbace. Budete si připadat více frustrovaní, bezcenní a stárnoucí. Příznaky předčasného stáří špatně snáší mnoho mužů a nechtějí se smířit s tím, že ve čtyřiceti už jsou téměř „na odpis“.

Nezanedbávejte tyto příznaky – protože málo testosteronu znamená i větší pravděpodobnost předčasného stárnutí a dožívání se nižšího věku. Těmto mužům, podle některých odborníků, je předpovídán pravděpodobnější výskyt cévní mozkové příhody či infarktu myokardu.