Bydlení

Minimalismus v bydlení

Minimalismus je oblíbený umělecký směr, který se v minulosti projevoval především ve stolařství a malířství. Následně však pronikl i do ostatních oblastí a nyní se s tímto trendem setkáváme také v architektuře a vybavení interiéru. Minimalismus by se dal popsat jako směr respektující čisté a jednoduché linie, kdy jednoduchost je hlavním atributem tohoto směru. Oddělení nepodstatných jevů a částí od těch hlavních umožňuje divákům, posluchačům a vyznavačům tohoto trendu intenzivněji pociťovat hlavní a základní složky.
bílý stůl se židlemi
V jednoduchosti je síla
Minimalistický interiér se následně jeví jako vzdušný a čistý prostor, ve kterém nenajdete příliš dekorací. A pokud ano, mají jednoduché tvary a nejsou vícebarevné. Jestliže si zařizujete byt ve stylu minimalismu, jistě sáhnete po nábytku vyrobeném z kvalitních materiálů. Toto je totiž hlavní zásada, dle které byste se měli řídit při nákupu. Pokud použijete na nábytek kvalitní materiál, rázem vypadá celý prostor vkusně, aniž by vyžadoval jiné zbytečné dekorace.
minimalismus v praxi
Protože méně je někdy více, důležité je maximalizovat funkce zakoupeného nábytku a spotřebičů, aby byl spotřebičů i nábytku pouze nezbytný počet. Do kuchyně můžete všechny elektrospotřebiče včlenit do prodloužené kuchyňské linky, která zároveň může sloužit jako jídelní stůl. Nábytek v obývacím pokoji a ložnici by měl mít klasickou barvu bez vzorů. Měli byste se také zbavit všech křesel, koberečků a záclon, které ve skutečnosti nevyužíváte. Do obývacího pokoje pořiďte pouze jednu větší jednoduchou pohovku a menší konferenční stolek.

V minimalistických prostorech rovněž dominuje čistota – proto je maximálně důležité ji udržovat. Nicméně díky tomu, že interiér neobsahuje spoustu zbytečností, je úklid chvilkovou záležitostí. Minimalisticky vybavený interiér bytu je vhodný pro lidi, kteří nemají rádi nesmyslné a nefunkční doplňky a preferují vlastnictví co nejmenšího počtu kusů nábytku, oblečení i spotřebičů.