Děti

Jak můžeme zabavit dítě v nevlídném zimním počasí

I když pediatři doporučují každodenní pobyt dítěte venku v jakémkoliv počasí, časté nevhodné rozptylové podmínky nás stejně donutí zůstat zavření doma. Čerstvý vzduch se velkým městům v zimě vyhýbá obloukem a ne každý má to štěstí trávit zimu u moře, nebo v čistém horském podnebí.
Děti, hlavně ty větší, se pak doma často nudí, vymýšlejí, zlobí a nám z toho jde hlava kolem. Jejich hračky je samozřejmě nebaví a tak dělají inventuru ve skříních, v lince mezi hrnci a podobně. Tím nám na pohodě opravdu nepřidají a jsme v začarovaném kruhu, ze kterého se špatně dostává pryč.
pečení s dětmi
Zapojte děti do vašich aktivit
Je jasné, že maminka potřebuje v průběhu dne také uvařit, uklidit prádlo, nebo vyluxovat byt. Malé dítě se jí plete pod nohama, vyžaduje její pozornost a samozřejmě, zlobí. Je to logické, nezajímá ho, že my nyní něco musíme udělat, nechápe naše povinnosti. V takovém případě se nabízí zapojit dítko do naší činnosti. Přisunout mu židličku k lince, dát mu misku, nasypat do ní třeba těstoviny a ať také míchá, nebo překládá a podobně.
dítě za rohem
Můžete mu oddělit kousek těsta, ať si tvaruje a hraje, jako třeba a plastelínou. Dítě bude novou činností jistě nadšeno a vy budete mít prostor udělat si, co potřebujte. Navíc jej budete mít pod dohledem. Určitě je potřeba dbát na bezpečí, proto neposazovat dítě na linku a neodcházet od něj, dát z dosahu nebezpečné předměty a pozor na horké hrnce nebo vařící jídlo. Někdy dítěti postačí, když mu mističku dáte do své blízkosti na zem. Samozřejmě se nevyplatí jej stroze odbýt, ale při práci s ním komunikujte a zajímejte se o to, co dělá, nebo mu vysvětlete, co právě děláte vy.
Stejně se dá luxovat, skládat prádlo, nebo uklízet nádobí z myčky. Děti v útlém věku, které nemají ještě tyto činnosti jako povinnost, je berou spíše jako zábavu.
Když budete mít práci hotovu, běžte zase vy s dítkem do pokojíčku a nechte se provést jeho královstvím. Skládejte kostky, malujte, prohlížejte knížky, nebo si hrajte s autíčky či panenkami. Když máte hotovo, můžete si nyní užít hraní i vy.