Výrobky

Motorické hračky pro děti

Jemná i hrubá motorika je u dětí velice důležitá, musí se totiž pravidelně trénovat a to nejlépe formou hry. Je spoustu hraček, které pomohou dětem pořádně protrénovat ruce i nohy, a zároveň je velice pěkně zabaví.
Pokud máte doma dostatek místa a chcete dítěti připravit pořádnou hrací plochu pro trénování jemné motoriky, pak určitě zvolte activity board, který si můžete sami vyrobit, nebo jej nechat vyrobit na zakázku. Je to v podstatě deska (ale může být i kostka, nebo třeba domeček), která obsahuje spoustu drobných zábavných úkolů. Obsahovat může různé zámky, otevírací okénka, nebo třeba i světlo, ovládané vypínačem. Záleží jen na vašich požadavcích a na vaší kreativitě. barevné kostkyDalší motorickou hračkou pro děti je motorická kostka. Motorická kostka je plná zábavy pro děti, obsahovat může různé vkládačky, labyrinty, otáčení obrázků a podobně. Motorická kostka má tu výhodu, že nezabere moc místa a zároveň je pro děti opravdu zábavná. Mezi oblíbené motorické hračky se řadí třeba i oblíbená dřevěná duha, která se skládá z několika barevných půlkruhů, které se dají různě skládat na sebe, zavěšovat a podobně. Dítě se tak musí velice snažit, aby postavilo třeba most pro autíčko.dřevěné kolotoče
Pokud chcete u dítěte rozvíjet především hrubou motoriku u dítěte, pak můžete vytvořit malé hřiště třeba s Pikler trojúhelníkem. Pokud přidáte i skluzavku, pak si můžete být jistí, že bude vaše děti opravdu bavit. Skvělé jsou také masážní chodníčky pro děti, které mají různý povrchy a tím pádem stimulují dětské chodidlo, a tím pádem i celé tělo. Mohou být i balanční, což je také skvělé pro dětské tělo. Můžete také vytvořit na zahradě super hřiště pro děti, které je pro děti skvělou možností, jak si protáhnout celé tělo.
Pokud chcete, aby si děti hračky opravdu užili a nemuseli jste neustále řešit, že jsou rozbité, volte hračky ze dřeva, které jsou nejen vhodnější, ale také trvanlivější a estetičtější.