Dovolená

Nejkrásnější ulice v Barceloně

Carrer Petritxol

Nachází se v samém srdci legendární gotické čtvrti. 500 let stará ulice s dlouhou historií obchodního bodu Barcelony má jen tři metry na šířku. Je známá hlavně uměleckými galeriemi a množstvím obchodů s horkou čokoládou. Horká čokoláda con churros přijde nejvíc vhod při procházkách podzimním odpolednem.

domy Barcelony

Passeig del Born

Tento okouzlující starý bulvár je hlavní osou čtvrti El Born. Čtvrti uměleckých bohémů a prosperujícího nočního života. V minulosti byla čtvrť jedním z hlavních center společenské a ekonomické činnosti ve městě. Dnes je domovem mnoha malebných kaváren, moderních barů a nezávislých butiků.

 

Passeig de Gracià

Tento široký bulvár, který se táhne od náměstí Plaça Catalunya až ke čtvrti Gracià, je domovem některých mistrovských děl Antoniho Gaudího, a to Casa Batlló a La Pedrera. Vedle pohádkové architektury ulice vyniká svým bohatstvím, s designovými obchody roztroušenými mezi velkými starými městskými domy.

passeig de gracia

Carrer del Brisbe

Nachází se přímo u slavné gotické katedrály v Barceloně, a je domovem neogotického mostu, který se táhne nad ulicí a spojuje Casa dels Canonges s Palau de la Generalitat. Biskupský most se pyšní mnoha gotickými a neogotickými vzory. Je na něm znázorněna také lebka s kostmi a dýkou přes ústa, která je opředena legendou. Ten, kdo se podívá přímo do lebky, bude prokletý. Naštěstí je to pouze legenda a hlavní funkcí mostu je možnost uniknout rušným davům na nedalekých náměstích.

 
Carrer d'Enric Granados
Nachází se hned za starou budovou Universitat de Barcelona
a je ideálním místem pro klidnou procházku v jedné z méně
turistických oblastí Barcelony. Stejně jako u Carrer de Petritxol
jsou po celé ulici četné umělecké galerie s útulnými
kavárnami a trendy bistry. V horní části ulice si můžete
odpočinout uprostřed zeleně na Plaça del Doctor Letamendi.