Výrobky

Správná dávka světla pro každou situaci

Určitě jsou také prostředkem k vytvoření příjemné atmosféry anebo úplné tmy, která je pro mnoho lidí důležitá pro odpočinek.

Navíc tyto prvky zaručují soukromí a přispívají k tepelné izolaci a tím k úsporám energie. V zimě brání úniku horkého vzduchu ven, zatímco v horkém období brání přehřívání prostředí nejvíce vystavenému slunečnímu záření.

Každá místnost by měla mít, v závislosti na expozici a zamýšleném použití závěs, roletu nebo jinou clonu. V případě potřeby by měla jít každá místnost zatemnit. Jednou z možností jsou rolety na míru, které vyřeší problém u každého typu okna a každého i atypického rozměru okna, která mají hlavně nemovitosti ve staré zástavbě nebo obytné zóny vybudované v bývalých průmyslových objektech.

rolety2

Prostředí velmi slunečného dne, zejména v létě, vyžaduje ochranu, které snižují průchod slunečního světla. To platí hlavně u velkých oken orientovaných na jih.

Vyberte si pro prostředí s nízkým osvětlením lehké tkaniny s volnou vazbou a světlé barvy, které propouštějí světlo. Pokud potřebujete šetřit teplo na zimu, ale zároveň umožnit výměnu vzduchu v létě, můžete zvážit dvě možnosti:

• v chladných měsících používejte těžké závěsy

• v teplých měsících je lehčí závěsy (záclony) nebo rolety, které se mohou přizpůsobit na den i noc.

Všechny textilie určené přímo na okno jsou obvykle ošetřeny tak, aby vydržely světlo a teplo slunce a topných těles a zůstaly stále pěkné.

rolety1

Můžete si vybrat přírodní vlákna, jako je bavlna, hedvábí, organza nebo len. Můžete sáhnout i po levnější variantě, kterou představují syntetické látky, jako jsou akrylová, nylonová a polyesterová vlákna. Není neobvyklé najít také textilie vyrobené ze směsných přízí z přírodních a syntetických vláken.

Pokud je v místnosti textilní nábytek nebo koberec, mula by roleta nebo závěs být v barevném souladu.

Pokud máte to štěstí, že máte velké okno, pamatujte, že velká okna jsou velkolepá a elegantní, ale také nepřehlédnutelná, a proto jejich úpravě věnujte zvýšenou péči. Pro malé místnosti zapomeňte na závěsy, které zmenšují prostor a sáhněte po roletách. Římské rolety jsou také vhodné. Rolety na okno poslouží dobře i v koupelně a v kuchyni.