Výrobky

Výběr bazénové chemie

Trend zahradních bazénů je čím dál více v oblibě. Není nad to se v létě osvěžit ve vlastním bazénu a zapomenout na denní starosti. Výhodou domácího bazénu jak také vaše soukromí. Nikde se nemusíte tlačit a máte celý bazén jen pro sebe. Také, co se týče kvality vody, na tom budou zahradní bazény zajisté lépe. Voda ve veřejných bazénech se musí speciálně upravovat, aby zůstala krásně čistá. Taková voda je pak opravdu silně cítit po chlorových přípravcích. Pokud i my chceme mít doma bazén s průzračnou vodou, musíme sáhnout po nějaké bazénové chemie. Každopádně používaná koncentrace v našem bazénu bude rozhodně menší, než kterou musí používat technici na veřejných koupalištích.

plavec

Bazénová chemie slouží k dezinfekci vody a zachování její čerstvosti. Nežádoucí organismy, které způsobují zhoršení kvality vody, nemají při použití bazénové chemie vůbec žádnou šanci. Na výběr máme dva typy chemie – chlorovou bazénovou chemii a bezchlorovou bazénovou chemii. Chlorová chemie je s obsahem aktivního chloru a je velice oblíbená. Tuto chemie můžeme koupit v několika formách. Můžete si vybírat mezi tabletami, granulemi nebo kapalnou formou chloru. A pokud potřebujete okamžitě vyřešit velké znečištění vody, použijte šokovou chloraci. Velkou nevýhodou používání chlorové chemie je to, že voda je prostě po chloru trochu cítit. Pokud však budete dodržovat předepsané dávky, voda bude zapáchat jen minimálně.

bazénová voda

Bezchlorová chemie je na bázi aktivního kyslíku a velikou výhodou je, že voda v bazénu nezapáchá. Tato forma čištění je vhodná například pro alergiky, protože takto upravená voda působí velice šetrně na lidskou pokožku a citlivou pokožku dětí. A mějte na paměti, že kyslíkové tablety nebo granulát je třeba používat společně s kyslíkovým aktivátorem, protože bez něj by tablety či granule nefungovali dostatečně intenzivně.