Hobby

Domácímu štěstí se daří i ve stínu

Samozřejmě, že řešení existuje. Nemusíme při tom ani provádět stavební úpravy, při kterých budeme zřizovat nová okna. Postačí, když známe ty druhy pokojových rostlin, kterým méně slunce nevadí. Naopak jim tato poněkud přistíněná, tmavší stanoviště vyhovují a daří se jim tam. A pak je v těchto místech a „zákoutích“ pěkně ubytovat a těšit se z jejich krásy. Zkusme třeba tyto tři tipy. 
máta peprná
Máta se hodí blízko kuchyně
Je to dekorativní nenáročná rostlinka, kterou nemusíme mít jen venku na zahradě. Pokud budeme pěstovat mátu peprnou (Mentha piperita) blízko kuchyně, spojíme tím příjemné s užitečným. Voňavá krasavice bude vždy čerstvá po ruce, když ji budeme potřebovat k přípravně nějaké dobroty. A v domácí bio kvalitě.
kytička v květináči
 
Begonie, to je osvědčená klasika
Begonie (Begonia), to je rostlina, která již dlouhou řadu let zkrášluje naše domy a byty zvenku i uvnitř. Pro stinnější místa v bytě je doporučována její červeně kvetoucí varianta. Není nikterak náročná. Jen musíme být opatrní při jejím zalévání. Před dalším zalitím vždy necháme substrát v květináči vyschnout. Dřívější zálivku nemá tato kráska ráda.
 
Na závěr tip na domácí štěstí
Odborným názvem se rostlina domácí štěstí jmenuje a Helxine soleirolii. Patří také ke skromným a nenáročným druhům. Je vhodná i pro pěstitele začátečníky. Jejím původním domovem je oblast středomoří, především Sardinie a Korsika. Tamní klima jí svědčí tak, že tam roste jako tráva a zahradníci ji také tak využívají. Je to velice krásná drobnolistá rostlina. Lístky má kulaté. Obzvláště dekorativně působí, pokud se s její pomocí pokryjí větší plochy. To pak tvoří nádherné zelené vodopády nebo koberce. V pokojových podmínkách působí moc hezky, když jsou nádoby s ní zavěšeny, to lépe vynikne. Kromě polostínu dobře snáší i chlad (do 7˚C, větší zimou ji netrápíme!). Množíme ji při přesazování dělením.