Výrobky

Kávu, prosím

Už přesně nevím, kdy mi vlastně káva začala chutnat a začala jsem ji pravidelně pít. Vím ale, kdy jsem se na ní stala po nějaký čas závislá. Byla jsem jako au-pair v Německu, kde vypijí na hlavu více kávy než vody a piva, a káva tekla opravdu proudem. K snídani (čaj nevedli), k svačině, k obědu, k svačině, k večeři. Obvykle se jednalo o kávu překapávanou, ale v jedné rodině měli pákový kávovar z Itálie. Lepší „Milchkaffee“ jsem nikdy nepila. Po návratu do Čech jsem nebyla schopná bez kávy ráno vstát a začít fungovat, musela jsem si dlouho odvykat.
umletá káva
Dnes piji kávu 2x až 3x denně. Dávám si ji doma, v restauracích a kavárnách, na návštěvách jen zřídka. Musím vědět, jak ji hostitel připravuje. Z rozpustné se mi ježí chlupy a „turka“ moc nemusím.

kávová zrna
V čem dělat kávu

·         Moka konvička
Italský výrobek, který Vám zaručí požitek z kávy. Moc nestojí a funguje výborně. Můžete volit mezi hliníkovou nebo nerez verzí a hodí se výborně i na cesty. Lze použít na všech typech sporáků.
·         French press
Káva připravená stlačením logru ve skleněné konvičce až na dno. Rozšířené v českých domácnostech. Někdo si ho oblíbil i pro přípravu čaje.
·         Dripper
Filtrovaná káva připravená jednoduchým způsobem, je možné vzít s sebou i na cesty a pod stan. Levná varianta.
·         Pákový kávovar
Vyšší pořizovací cena, ovšem výborná káva a jednoduchá obsluha a údržba.
·         Pressovar
Zvládá vše automaticky, vyžaduje ale pravidelnou údržbu. Hodí se hlavně do firem a kanceláří, kde se dělá více káv denně.
šálky na kávu
Dnes jsou v českých domácnostech také oblíbené kávovary na kapsle od různých výrobců. Ochutnala jsem několik takových káv a většinou se nejednalo o hezký zážitek. Výjimkou byly pouze kávovary Nespresso, ze kterých byla káva opravdu chutná. Ale cenově se také tyto kávovary a kapsle do nich pohybují ve vyšší třídě.
Základem všeho je hlavně čerstvá a čerstvě mletá kvalitní káva! Proto si pořiďte i mlýnek na kávu, ať je Vás požitek opravdu dokonalý.