Auto moto

Policisté v Dubaji si od letošního roku užívají nejrychlejší služební vozy na světě

Už je to tak, policisté v Dubaji mohou v současné době užívat k nahánění zločinců nejrychlejší služební vůz světa Bugatti Veyron. Tuto skutečnost potvrzuje rovněž zápis do Guinessovy knihy rekordů, kde byl tak nahrazen současný rekordman italský policejní vůz Lamborghini Gallardo LP560-4, který vyvine rychlost až 370 km/h.
luxusní Bugatti
Bugatti Veyron dosahuje maximální rychlosti přes 400 km/h a z nuly na stovku se dostanete za 2,5 sekundy. Pod kapotou tento krasavec ukrývá 1000 koňských sil. Součástí flotily rychlých služebních vozů dubajské policie jsou také Ferrarri FF či Lamborghini Aventador. Dále pak Aston Martin One-77, Bentley Continental GT, hybridní Porsche Panameras a BMW i8. Policejní flotila zatím čítá 14 superrychlých aut.Takový policejní vozový park prostě jinde na světě nenajdete, to je prostě Dubaj.
 
Proč takový luxus?
 
Myslíte si, že tyto vozy jsou přednostně využívány k nahánění zločinců ve velmi rychlých autech? Pak jste na omylu. Dubajská policie má touto formou vypadat pro obyvatele i turisty působit přátelštěji a rovněž poukázat na rovnoprávnost mužů a žen, protože řadu těchto vozů řídí ženy, jedná se zejména o nejdražší vozy z celé flotily.
Úsměvné je, že se policie v současné době setkává se žádostmi o zatknutí, aby se mohli lidé ve vozech svézt.
Tyto drahé rychlé vozy slouží také jako marketingová kampaň, a to od roku 2013. V současné době se výrobci automobilů se snaží, aby se jejich vozy také staly součástí dubajské flotily.
 vyznačená policejní zona

Jak jsou vozy vybírány?
 
Součástí vozového parku jsou vybírány na základě několika ukazatelů, především jak je mediálně značka vnímaná, dále pak záleží na ekologických ukazatelích. Právě z ekologických důvodů budou do budoucna tvořit více jak 25 % vládních vozidel elektrické vozy nebo hybridní automobily. Zástupci Dubaje považují za důležité, aby lidé věděli, že jim na životním prostředí opravdu záleží.