Pro váš výrobní podnik to nejlepší osvětlení

Ve výrobních podnicích je jedním z požadavků, které jsou kladeny na pracovníky, přesnost. Je nutné, aby byli zaměstnanci podniku dostatečně rychlí, pečliví a aby vznikalo co nejméně výrobků, které neprojdou výstupní kontrolou. Nic z toho by nebylo možné, kdyby neměli dobře vybavené pracoviště. Často se při vybavení pracovního místa myslí především na nejmodernější techniku a zapomíná se na základní principy pro příjemnou práci. Tím je bezesporu dostatek volného místa a také dobré osvětlení. Vhodným světelným zdrojem pro výrobní podniky jsou rtuťové výbojky. Mají výborný výkon a barvou světla neunavují zrak. V domácím prostředí si rádi rozsvítíme lampičku s menším výkonem a teplým žlutým světlem. Na pracovišti máme zcela jiné požadavky, Vysoký výkon světla je jedním z nich.

lampa

Osvětlení v domácí dílně
Mít možnost si doma něco opravit i nebo i vyrobit nemá každý z nás. Pokud už tomu tak je, musí se pánové spokojit s místem v garáži o které se dělí se zaparkovaným osobním automobilem. Jakmile potřebují větší pracovní plochu, auto na čas přeparkují a mají k dispozici dostatečný prostor. Na co se však při vybavení garáží zapomíná? Na dobré osvětlení. Při plánování garáže uvažujeme jen o tom, že nám bude sloužit k nastoupení a vystoupení z auta, proto volíme jedno centrální světlo menšího výkonu. Jakmile chceme v garáži pracovat a začne nám sloužit jako dílna, je třeba ji doplnit o zářivky nebo jinou formu doplňkového osvětlení.

lampička

Můžeme sáhnout po rtuťových výbojkách nebo halogenových světlech. Změnit garáž na domácí dílnu je snadné, postačí vám k tomu několik kusů nábytku jako je pracovní stůl a policový regál. Brzy se vaše domácí dílna může proměnit v menší rodinný podnik. Třeba to budete i vy kdo změní koníčka v zaměstnání a pustí se na dráhu soukromého podnikání. S novým rokem si můžete začít plnit vaše osobní sny.