Hobby

Výroba jarních dekorací

Dekorace v domácnosti nejsou lapačem prachu, jedná se o osobní rozměr ve vašem domově a o prozáření interiéru. Jarní dekorace mohou být spojeny s Velikonocemi, barevné ale můžete využít i přírodní materiály jako je dřevo, sláma, kůra, květiny… Před výrobou dekorací si rozmyslete, kolik jich budete dělat a kam je umístíte – podle toho totiž dekorace upravíte. Dekorace můžete vytvořit s pomocí polotovarů z obchodů, nebo využít přírodnin kolem nás. Podle toho také bude cena dekorací.
velikonoční vajíčka a zajíčci
Věnce na dveře
Věnce na dveře vítají všechny návštěvníky, kteří k vám domů zavítají. Je to první věc, které si všichni příchozí všimnou. Jako podklad doporučuji využít buď věnec slaměný, nebo z vrbových proutků. Na věnec můžete za pomoci drátků naaranžovat květiny, mašle, barevné dekorace jako jsou vajíčka, zajíčci, ptáčci. Použít můžete čistě přírodní materiály, nebo jít klidně do barevných plastů – to záleží na vašich preferencích. Krásně vypadají květinové věnce například z umělých květin (tulipány).
Dekorace v květináčích
V květináčích můžete mít naaranžován třeba trs trávy nebo zelené osivo a v nich barevné propriety jako je třeba kuřátko, slepička, kohoutek, ptáček a podobně. Květináče můžete dát na okno z venku. Do květináčů můžete také vyrobit různé barevné zápichy.
Vajíčka
Nabarvená vajíčka nadělají parádu všude. Můžete je přidat na věnec, do dekorací nebo je jen tak rozmístit v domácnosti na poličky, komody… Vajíčka můžete obarvit různými barvivy ale i přírodními produkty. Zkuste třeba povařit vajíčka s cibulovými slupkami, které vajíčka obarví krásně na hnědo.
jaro v zahradě
Květiny
Květiny jsou stálice mezi dekoracemi. Dekorace s květinami můžete zkombinovat s ostatními dekoracemi, můžete využít květiny jak čerstvé, řezané do vázy na stůl a doplnit je třeba vajíčky. Využít můžete také umělé květiny – třeba tulipány, narcisy a podobně. Ty můžete dát jen tak do vázy nebo z nich vytvořit právě věnec na dveře.