Business

Stěhování je náročné hlavně na psychiku

Kdo se domnívá, že stěhování v Praze vám odebere hlavně fyzické síly, tak se mýlí, neboť ve hře je hlavně nápor na psychiku. Stěhovací proces totiž dávno není pouhé přemístění pár osobních věcí, jak tomu bývalo před pár stoletími. Tehdy se pouze nakládalo skromné vybavení příbytků na žebřiňák tažený koňmi nebo na dřevěný vozík a tím to haslo. Jakmile jste se s věcmi přemístili do nového bydliště, bylo prakticky hotovo. Dříve byla doba sice prostá technických objevů, ale zároveň oproštěna od mnoha byrokratických nesmyslů.

kartonové krabice na stěhování

Dnes je stěhování v Praze 3 hlavně proces administrativní a ten vám dá nejvíc zabrat. Nesmíte totiž opomenout vůbec nic, v souvislosti s úředním aparátem, nikdo vám žádnou chybu neodpustí a platíte pak jen samé pokuty ve správním řízení.

Sjednejte si spolehlivé stěhováky

Spolehlivá stěhovací firma se postará o ty hmotné záležitosti spojené s fyzickou dřinou a logistikou, případně s demontáží a montáží nábytku či balením věcí a vy se pak můžete věnovat tomu nepříjemnému papírování. Čeká vás pořízení nového občanského průkazu, řidičského oprávnění, technického průkazu vozidla, budete možná vypovídat nájemní smlouvu a uzavírat novou.

kočka v krabici

Dále bude nutné zajistit přepis dodavatelů energií, odhlášení starého odběrového místa a přihlášení nového. Budete hradit poplatky za svoz odpadu, budete si zařizovat parkování, pokud se stěhujete v Praze či jiných větších městech, budete měnit praktického lékaře, stomatologa, dětského lékaře, budete zajišťovat vše v souvislosti se zaměstnáním či školou, dále zájmové kroužky, kluby, knihovnu, bytový fond oprav, dodávku dálkového tepla a teplé vody a některé další úkony.

Jak vidíte, je toho až dost, vyplácí se koupit sešit v kartonových deskách formátu A5 nebo A6 a tam si zapisovat všechny úkony, co musíte zajistit. Čím méně toho zapomenete, tím méně restrikcí a problémů v budoucnu.